Pomarańczowy

Późnym latem słońce nie ma już siły, żeby drapać się na szczyt nieba. Chociaż nie grzeje, jak szalone, obdarza romantyczną aurą, przeświecając między drzewami, których cienie z dnia na dzień stają się coraz dłuższe. Nostalgia wkrada się wpierw w oczy, potem w serce, za chwilę ściska w dołku, żeby na sam koniec zejść w okolice pępka. Cierpimy wtedy późnoletni stres, bojąc się smutnej jesieni.

Na szczęście późne lato i wczesna jesień mają w zanadrzu pachnący dar w kolorze życia, energii, radości, którym są dojrzałe pomarańcze. Wystarczy zamknąć oczy i wchłonąć w siebie ich zapach, żeby wszystko znowu stawało się dobre i ciepłe. Pomarańczowy kolor kojarzy się z letnim zachodem słońca, a więc z miłymi wspomnieniami z wakacji, spędzonych nad uroczą, morską zatoczką, otoczoną górami, porośniętymi oliwnymi gajami i cytrusowymi drzewami.

Jednak pomarańczowa pogoda nie musi kojarzyć się tylko z letnimi wyjazdami w egzotyczne miejsca. Można ją mieć wokół siebie i w sobie. Między innymi dlatego, że istnieją pomarańczowi ludzie, wprowadzający dobry nastrój, swoją żywotnością, spontanicznością, zdecydowaniem w działaniu i optymistycznym podejściem do życia.

Kto niespodziewanie spotyka klasyczną pomarańczę, odkrywa radosną stronę życia. Ponieważ pomarańczowi ludzie swoim ubiorem sygnalizują pewność siebie i poczucie wartości, przeto pod wpływem tego koloru także inne osoby odkrywają w sobie optymizm i siłę do przebijania się przez szarość codzienności. Pomarańczowi ludzie kojarzą się z soczystymi owocami, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Potrzebni są wszystkim, którzy w lesie życia, między szarymi pniami, chcą zniknąć w tłumie, albo na zielonej łące życia szukają pogodnych myśli.

Pomarańczowy świat jest zmysłowy, smaczny w dosłownym sensie, dlatego w średniowiecznym chrześcijaństwie uchodził za kolor obżarstwa. Ale to nie jest prawda, bo  pomarańczowi ludzie nie są zachłannymi żarłokami, są raczej estetami i smakoszami, którzy doceniają wartość piękna i smaku. Pomarańczowy kolor to stół zastawiony tacami owoców.

Jeśli chcesz odzyskać optymizm i odnaleźć życiowy cel, albo uspokoić myśli i poczuć się bezpiecznie, skorzystaj z pomarańczowego koloru. Doświadczysz poszerzenia możliwości i przybędzie ci zdecydowania, bo przesłanie pomarańczowego brzmi zawsze tak samo: radzę sobie w życiu, mam dość energii by osiągnąć swoje cele, które są konkretne i sprecyzowane.